Až 85% objednávek zadaných a uhrazených do 11:00 odesíláme ještě ten den!

Filtr dešťové vody PURAIN PR 100 - filtr na dešťovou vodu

Kód: 146
Neohodnoceno
Značka: Filtria
8 690 Kč
Můžeme doručit do:
14.6.2024

Filtr dešťové vody PURAIN svým tvarem simuluje hydraulický vodní skok, který je známý z přírody. Téměř v každém říčním proudu můžete pozorovat, jak vodní skok funguje. Jedná se o přechod proudu o volné hladině z bystřinného do říčního proudění. Voda plynule proudí přes kámen, který je vlivem dlouholetého působení proudu vody hladce zaoblený. Za ním následuje skok, ve kterém zpravidla vzniká rotující vodní válec. Díky zvýšené energie vody ve vodním válci jsou pak unášeny lehké i těžší částice proudem vody do další části filtru. Díky tomuto principu dochází k samovolnému čistění filtru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filtr PURAIN je určen k filtrování dešťové vody, kterou zachytáváme ze střech budov do akumulační nádrže pro její další využití. Zachycená dešťová voda, která je zbavena nečistot pomocí filtru AS-PURAIN, dosahuje vynikající kvality. Vodu lze využívat pro splachování toalet, praní nebo zavlažování zahrady. Měkká dešťová voda je šetrná k napojeným zařízením, která jsou méně zanášena vápennými usazeninami.

Doporučujeme použití v kombinaci s tichým nátokem.
K tomuto produktu též doporučujeme použití zpětné/proplachové trysky..

Robustní síto ve filtru PURAIN je prakticky nezničitelné a není třeba ho měnit po celou životnost filtru. Jeho lichoběžníkový tvar zabraňuje usazování nečistot a zanášení síta. Nečistoty na vodní hladině v akumulační nádrži dešťové vody jsou stahovány pomocí skimmeru, který je integrován přímo ve filtru PURAIN. Filtr typu PURAIN PR 100 obsahuje zpětnou klapku. Tato klapka zabraňuje zpětnému vzdutí špinavé vody z odtokového kanálu a vniknutí malých zvířat kanalizací do akumulační nádrže.

AS-PURAIN PR 100
- varianta filtru včetně zpětné klapky a skimmeru pro odtah plovoucích nečistot
Účinnost filtru:
98%
Velikost filtračních oček: 0,8mm

Instalace a údržba:

Nejlepší místo pro instalaci filtru PURAIN je přímo v akumulační nádrži dešťové vody. Není nutné budovat další šachtu. Všechny části střechy tak mohou být napojeny na jeden jediný společný filtr dešťové vody. Filtr může být použit i jako přepad akumulační nádrže díky integrovanému skimmeru.

Díky samočisticímu efektu pomocí vodního válce a robustního filtračního síta je údržba filtru PURAIN, ve srovnání s jinými filtračními systémy pro dešťovou vodu, nenáročná na údržbu. Jestliže se přesto hromadí voda v usazovacím prostoru filtru, vyčištění síta může trvat jen několik sekund.

Varianty filtru PURAIN:

Název  hmotnost (kg)  délka (mm)  šířka (mm)  výška (mm)  Pro střechy do (m2)
AS-PURAIN PR 100 o.R. 2 605 180 288 238
AS-PURAIN PR 100 2,4 605 180 288 238
AS-PURAIN 150 6,25 1018 243 485 705
AS-PURAIN 200 14 1495 258 660 1.513

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtry dešťové vody
Záruka: 2 roky