Až 85% objednávek zadaných a uhrazených do 11:00 odesíláme ještě ten den!

Filtr na dešťovou vodu - Filtrační koš Clean MAXI DN160

Kód: 199
Akce Tip
4 hodnocení
Značka: Filtria
ZDARMAZDARMA
filtr dešťové vody Clean MAXI DN160 2
3 190 Kč
Můžeme doručit do:
26.9.2023

Filtrační koš určený pro umístění do nádrže na dešťovou vodu s přítokovým potrubím průměru DN160. Tělo koše je vyrobeno z kvalitního nedegenerujícího PE a všechny kovové části jsou z nerezové oceli! Koš Vám tak bude sloužit dlouhé roky bez poškození.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filtrační koš dovnitř nádrže - vhodný pro dotaci Dešťovka, účinnost 100%. Pro střechy do 500m2.  Průměr koše 400mm, výška koše 250mm. Připojení pro potrubí DN160. Velikost filtračního očka koše 0,6mm.

Instalace a čištění filtračního koše Clean MAXI DN160:

Poslední kus potrubí před nádrží nastrčte dovnitř tak, aby vedlo až pod průřez revizního otvoru nádrže (komínku). Hrdlo filtrační koše už jenom jednoduše napojte na konec trubky. Hrdlo obsahuje těsnění, které zajistí jeho pevné spojení s potrubím, můžete je však k sobě zafixovat například samořezným šroubem. Pokud máte revizní otvor nádrže umístěn tak, že potrubí uvnitř musí být delší než 0,5m, doporučujeme připevnit je k nádrži tak, aby při částečném naplnění koše vodou nedocházelo k jeho průhybu.

Při čištění ponechejte hrdlo s potrubím filtračního koše nasazené na přítokové trubce, povolte křídlovou matku a filtrační koš vyvlékněte z potrubí. Filtrační koš vysypejte a propláchněte čistou vodou. Poté opět navlékněte těsnící gumou na hrdlo s potrubím a spojte s výztuhou koše křídlovou matkou. Frekvenci čištění provádějte dle znečištění filtračního koše, doporučujeme alespoň jednou za 3 měsíce. Znečištěný filtrační koš snižuje průtočnost filtru.

Díky filtru dešťové vody v nádrži do ní nebudou ze střech splavovány nečistoty jako kamínky, listí, jehličí apod. Ochráníte tím čerpadlo proti poškození nasátím hrubší mechanické nečistoty. Voda v nádrži bude mít delší trvanlivost, protože v ní nebudou hnít zbytky listí, jehličí a mechů. Zbavíte se tím i zabarvení nebo zápachu vody.

VÝHODY FILTRU:

- vysoká účinnost filtru a kvalitní přečištění vody
- snadná údržba a čištění
- možnost dodatečné instalace do jakékoliv nádrže se všemi standardními průměry přítokového potrubí DN110, DN125 i DN160 

Filtrační koš Clean MAXI - technický list, montáž a údržba

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtry dešťové vody
Záruka: 2 roky