Až 85% objednávek zadaných a uhrazených do 11:00 odesíláme ještě ten den!

Filtr na dešťovou vodu - Filtrační koš Clean DN125

Kód: 84
Akce Tip
4 hodnocení
Značka: Filtria
ZDARMAZDARMA
jemný košíkový filtr
2 390 Kč
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Filtrační koš určený pro umístění do nádrže na dešťovou vodu s přítokovým potrubím průměru DN125 (DN120). Tělo koše je vyrobeno z kvalitního nedegenerujícího PE a všechny kovové části jsou z nerezové oceli! Koš Vám tak bude sloužit dlouhé roky bez poškození.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filtrační koš dovnitř nádrže - vhodný pro dotaci Dešťovka, účinnost 100%. Pro střechy do 200m2.  Průměr koše 300mm, výška koše 240mm. Připojení pro potrubí DN125. Velikost filtračního očka koše 0,6mm. Filtrační koš prodáváme také ve verzi MAXI, který je určen pro střechy do 500m2.

Instalace a čištění filtračního koše Clean DN125:

Poslední kus potrubí před nádrží nastrčte dovnitř tak, aby vedlo až pod průřez revizního otvoru nádrže (komínku). Hrdlo filtrační koše už jenom jednoduše napojte na konec trubky. Hrdlo obsahuje těsnění, které zajistí jeho pevné spojení s potrubím, můžete je však k sobě zafixovat například samořezným šroubem. Pokud máte revizní otvor nádrže umístěn tak, že potrubí uvnitř musí být delší než 0,5m, doporučujeme připevnit je k nádrži tak, aby při částečném naplnění koše vodou nedocházelo k jeho průhybu.

Při čištění ponechejte hrdlo s potrubím filtračního koše nasazené na přítokové trubce, povolte křídlovou matku a filtrační koš vyvlékněte z potrubí. Filtrační koš vysypejte a propláchněte čistou vodou. Poté opět navlékněte těsnící gumou na hrdlo s potrubím a spojte s výztuhou koše křídlovou matkou. Frekvenci čištění provádějte dle znečištění filtračního koše, doporučujeme alespoň jednou za 3 měsíce. Znečištěný filtrační koš snižuje průtočnost filtru.

Díky filtru dešťové vody v nádrži do ní nebudou ze střech splavovány nečistoty jako kamínky, listí, jehličí apod. Ochráníte tím čerpadlo proti poškození nasátím hrubší mechanické nečistoty. Voda v nádrži bude mít delší trvanlivost, protože v ní nebudou hnít zbytky listí, jehličí a mechů. Zbavíte se tím i zabarvení nebo zápachu vody.

VÝHODY FILTRU:

- vysoká účinnost filtru a kvalitní přečištění vody
- snadná údržba a čištění
- možnost dodatečné instalace do jakékoliv nádrže se všemi standardními průměry přítokového potrubí DN110, DN125 i DN160 

VÁHA 1 700 g

Filtrační koš Clean - technický list, montáž a údržba

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtry dešťové vody
Záruka: 2 roky