Až 85% objednávek zadaných a uhrazených do 11:00 odesíláme ještě ten den!

Filtr na dešťovou vodu - filtr dešťové vody v šachtě

Kód: 44
Akce Tip
18 hodnocení
Značka: Filtria
ZDARMAZDARMA 3 490 Kč –14 %
filtr dešťové vody v šachtě rozmontovaný
3 490 Kč –14 % 2 990 Kč
Můžeme doručit do:
24.5.2024

Filtr na dešťovou vodu před nádrží pro jeden nebo dva přítoky DN110 a střechy do 300m2. Vysoká účinnost, jednoduchá údržba a kvalitní provedení, to jsou výhody tohoto filtru v šachtě. 

K filtru možno dokoupit:

Náhradní filtrační koš
Náhradní víko 
Nástavec 20 cm  
Nástavec 35 cm

 

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doporučený pro střechy do 300m2. Vhodný pro SFŽP dotaci Dešťovka - účinnost 100%. Velikost filtračního oka 0,9mm. Filtr je v samonosné šachtě s poklopem. Při hlubším uložení potrubí je možno filtr prodloužit nástavcem.

Nečistoty jsou zachytávány ve vyjímatelném koši. Filtrací dešťové vody ještě před akumulací v nádrží dosáhnete její vyšší kvality a delší trvanlivosti. Srážky stékající přímo do nádrže ji totiž postupně zanášejí biologickými nečistotami (jehličí, listí, mech...). Ty v nádrží zahnívají, zkracují trvanlivost vody a způsobují její nepříjemný zápach a zabarvení. Filtrací srážkové vody eliminujete možnost ucpání čerpadla. 

Možnosti připojení a použití

Na filtru jsou připraveny 4 připojovací kusy umožňující jednoduché napojení na potrubí průměru DN 110, které jsou z výroby zaslepeny. Chcete-li dodat filtr plně připravený k napojení, rádi Vám zdarma požadované záslepky odstraníme.

1. způsob: Připojení jednoho potrubí nahoře + odtok dole. V tomto případě bude vždy přefiltrována veškerá voda přitékající do filtru.
2. způsob: Připojení obou potrubí v horní části, kdy jedno funguje jako přítok a druhé jako bezpečností přepad v případě přeplnění filtru + odtok dole. Účinnost filtru je v tomto případě 95%.
3. způsob: Připojení obou potrubí nahoře, přičemž jsou obě strany využívány jako přítok z okapového svodu. V této variantě použijte obě odtokové trubky, které můžete za filtrem spojit do jednoho s minimálním průměrem DN125.

Instalace a čistění:

Filtr připojte na potrubí s dešťovou vodou v zemi před nádrží. Pokud na filtr připojíte 2 přívodní potrubí, doporučujeme využít obou odtokových potrubí pro zachování průtočnosti. Poklop filtru by měl končit zároveň s okolním terénem nebo nad jeho úrovní. Vede-li potrubí hlouběji v zemi, využijte nástavců pro prodloužení části filtru pod poklopem. Nástavce se vyrábějí ve výšce 20cm a 35cm a jsou vzájemně kombinovatelné.

Při čištění odšroubujte zajišťovací šrouby v poklopu, vyjměte filtrační koš a propláchněte jej proudem čisté vody. Nepoužívejte tlakové čističe, filtrační koš by mohly poškodil. Po omytí koše jej vložte zpět do těla filtru a poklop zajistěte ocelovými šrouby. Frekvenci čištění provádějte dle znečištění filtračního koše, doporučujeme alespoň jednou za 3 měsíce nebo po prudkém dešti. Znečištěný filtrační koš snižuje průtočnost filtru.

Rozměry:

Výška: 51,5 cm
Průměr poklopu: 35 cm
Průměr těla: 33 cm
Rozdíl mezi výškou přítoku a odtoku: 31 cm
Hmotnost: 3,5 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtry dešťové vody
Záruka: 2 roky