Až 85% objednávek zadaných a uhrazených do 11:00 odesíláme ještě ten den!

Filtr na dešťovou vodu - filtr dešťové vody v šachtě

Kód: 44
Akce Tip
13 hodnocení
Značka: Filtria
ZDARMAZDARMA 3 490 Kč –14 %
filtr dešťové vody v šachtě rozmontovaný
3 490 Kč –14 % 2 990 Kč
Můžeme doručit do:
24.5.2022

Filtr na dešťovou vodu před nádrží pro jeden nebo dva přítoky DN110 a střechy do 300m2. Vysoká účinnost, jednoduchá údržba a kvalitní provedení, to jsou výhody tohoto filtru v šachtě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doporučený pro střechy do 300m2. Vhodný pro SFŽP dotaci Dešťovka - účinnost 100%. Velikost filtračního oka 0,9mm. Filtr je v samonosné šachtě s poklopem. Při hlubším uložení potrubí je možno filtr prodloužit nástavcem.

Nečistoty jsou zachytávány ve vyjímatelném koši. Filtrací dešťové vody ještě před akumulací v nádrží dosáhnete její vyšší kvality a delší trvanlivosti. Srážky stékající přímo do nádrže ji totiž postupně zanášejí biologickými nečistotami (jehličí, listí, mech...). Ty v nádrží zahnívají, zkracují trvanlivost vody a způsobují její nepříjemný zápach a zabarvení. Filtrací srážkové vody eliminujete možnost ucpání čerpadla. 

Možnosti připojení a použití

Na filtru jsou připraveny 4 připojovací kusy umožňující jednoduché napojení na potrubí průměru DN 110, které jsou z výroby zaslepeny. Chcete-li dodat filtr plně připravený k napojení, rádi Vám zdarma požadované záslepky odstraníme.

1. způsob: Připojení jednoho potrubí nahoře + odtok dole. V tomto případě bude vždy přefiltrována veškerá voda přitékající do filtru.
2. způsob: Připojení obou potrubí v horní části, kdy jedno funguje jako přítok a druhé jako bezpečností přepad v případě přeplnění filtru + odtok dole. Účinnost filtru je v tomto případě 95%.
3. způsob: Připojení obou potrubí nahoře, přičemž jsou obě strany využívány jako přítok z okapového svodu. V této variantě použijte obě odtokové trubky, které můžete za filtrem spojit do jednoho s minimálním průměrem DN125.

Instalace a čistění:

Filtr připojte na potrubí s dešťovou vodou v zemi před nádrží. Pokud na filtr připojíte 2 přívodní potrubí, doporučujeme využít obou odtokových potrubí pro zachování průtočnosti. Poklop filtru by měl končit zároveň s okolním terénem nebo nad jeho úrovní. Vede-li potrubí hlouběji v zemi, využijte nástavců pro prodloužení části filtru pod poklopem. Nástavce se vyrábějí ve výšce 20cm a 40cm a jsou vzájemně kombinovatelné.

Při čištění odšroubujte zajišťovací šrouby v poklopu, vyjměte filtrační koš a propláchněte jej proudem čisté vody. Nepoužívejte tlakové čističe, filtrační koš by mohly poškodil. Po omytí koše jej vložte zpět do těla filtru a poklop zajistěte ocelovými šrouby. Frekvenci čištění provádějte dle znečištění filtračního koše, doporučujeme alespoň jednou za 3 měsíce nebo po prudkém dešti. Znečištěný filtrační koš snižuje průtočnost filtru.

Rozměry:

Výška: 51,5 cm
Průměr poklopu: 35 cm
Průměr těla: 33 cm
Rozdíl mezi výškou přítoku a odtoku: 31 cm
Hmotnost: 3,5 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtry dešťové vody
Záruka: 2 roky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení