Až 85% objednávek zadaných a uhrazených před 10:00 odesíláme ještě ten den!

Filtr na dešťovou vodu - Filtrační koš MD DN110

Kód: 125
Tip
Značka: Filtria
ZdarmaZdarma
jemný košíkový filtr
2 290 Kč
Můžeme doručit do:
2.3.2021

Filtrační koš určený pro umístění do nádrže na dešťovou vodu s přítokovým potrubím průměru DN110 (DN100). Tělo koše je vyrobeno z kvalitního nedegenerujícího PE a všechny kovové části jsou z nerezové oceli! Koš Vám tak bude sloužit dlouhé roky bez poškození.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filtrační koš dovnitř nádrže - vhodný pro dotaci Dešťovka, účinnost 100%. Pro střechy do 200m2.  Průměr koše 300mm, výška koše 240mm. Připojení pro potrubí DN110. Velikost filtračního očka koše 0,8mm.

Instalace a čištění filtračního koše MD DN110:

Poslední kus potrubí před nádrží nastrčte dovnitř tak, aby vedlo až pod průřez revizního otvoru nádrže (komínku). Hrdlo filtrační koše už jenom jednoduše napojte na konec trubky. Hrdlo obsahuje těsnění, které zajistí jeho pevné spojení s potrubím, můžete je však k sobě zafixovat například samořezným šroubem. Pokud máte revizní otvor nádrže umístěn tak, že potrubí uvnitř musí být delší než 0,5m, doporučujeme připevnit je k nádrži tak, aby při částečném naplnění koše vodou nedocházelo k jeho průhybu.

Při čištění filtru filtru nesundávejte hrdlo koše z trubky. Pouze povolte křídlovou matku spojující nátokové potrubí filtru s nerezovou výztuhou a koš tak oddělte od nátokové trubky, která zůstane zapojena na trubce v nádrži. Filtr vypláchněte, nasaďte zpět na nátokové potrubí filtru, zatočte křídlovou matku a srovnejte těsnění koše okolo trubky. Frekvence potřeby čištění koše závisí na lokalitě a velikosti střech. Doporučujeme kontrolu zanešení po každém prudkém dešti.

Díky filtračnímu koši v nádrži do ní nebudou ze střech splavovány nečistoty jako kamínky, listí, jehličí apod. Ochráníte tím čerpadlo proti poškození nasátím hrubší mechanické nečistoty. Voda v nádrži také nebude méně zahnívat a zbavíte se tak nepříjemného zápachu nebo zabarvení vody. Filtr vyčistíte tak, že vytočíte křídlovou matku v horní části, hrdlo filtru necháte nasazeno na přítokovém potrubí a vyjmete pouze filtrační koš. Ten propláchnete a vrátíte zpět

VÝHODY FILTRU:

- vysoká účinnost filtru a kvalitní přečištění vody
- snadná údržba a čištění
- možnost dodatečné instalace do jakékoliv nádrže se všemi standardními průměry přítokového potrubí DN110, DN125 i DN160 

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtry dešťové vody
Záruka: 2 roky